HOME: Gate* Theatrum Kuks* Metelka*Juenger*Letzel*Oratoria*Fukač* Mysliveček*Kuckus-Baade* Geisslers*Seminar 2000*Náchodsko

 B. Pamphili - A. Melani: IL FRATRICIDIO DI CAINO (Kainova bratrovražda), oratorium (Řím 1677)  English 

BAROKNÍ INTERPRETAČNÍ KURZY V KUKSU / CHOUSTNÍKOVĚ HRADIŠTI 18. - 24. 8. 2008 v rámci festivalu barokního divadla, opery a hudby THEATRUM KUKS 2008

   

Objevte v sobě barokní hudební mystéria v srdci Sporckova Kuksu (viz http://www.address.cz/kuks/). Pod vedením nejuznávanějšího světového mistra na barokní housle a dirigenta RICCARDO MASAHIDE MINASIHO z Říma získáte schopnost ponořit se do barokního umění obklopeni Braunovými sochami.

 

VEDENÍ KURZŮ

Housle:  RICCARDO MASAHIDE MINASI, sólista Il Giardino Armonico, Roma

 
 

Kurzy jsou určeny pro pokročilé instrumentalisty a sólisty S, A, T, B (všech  věkových kategorií), konzervatoristy, studenty AMU, JAMU, pedagogický fakult a zájemce o barokní interpretaci. Bude se studovat - hrát a zpívat z rukopisných dobových partů.

Kurz bude zakončen koncertem v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu 24. 8. v 11.00.

 

Přihlášky: e-mailem bohadlo@jmc.cz do 10. 7. 2008. Ubytování zdarma s karimatkou a vlastním spacákem v bývalé mateřské škole v Choustníkově Hradišti (s možností společného vaření), případně v okolních penzionech na vlastní náklady.

Cena: 1000,-Kč (kurzovné). Úhrada převodem na účet ČSOB, pob. Náchod, č.ú. 219630007/0300  nejpozději do 10. 7.  2008.

Riccardo Minasi (* 1978, Řím) vyvíjí obrovskou koncertní činnost jako sólista a nebo jako koncertní mistr v nejvěhlasnějších barokních souborech světa: Il Gardino Armonico, Le Concert des Nations, Academia Bizantina, Concerto Italiani, La Risonanza, Al Ayre Espanol, Elyma, La Sfera Armoniosa, Musica Aeterna, Collegium 1704, Helsinky Baroque Orchestra, L´orchestra Sinfonia di S. Remo. Spolupracuje s Il  Concerto Vocale  R. Jacobse, Ensemble 415  C. Banchiniho, s klavírním duem  K. e M. Labeque a hrává v duu s loutnistou L. Piancou. Pravidelně vyučuje na  Conservatorio V. Bellini v Palermu, na Sibelius Academy v Helsinkách a na Longy Scool of Music v Cambridge. 


zpět na THEATRUM KUKS 2008